ترانسفورماتور تبدیل ولتاژ یکی از آن وسیله ای است که شاید شما در ظاهر مهم ندانید اما به شدت حائز اهمیت است. این وسیله مفید الکترونیکی میتواند ولتاژ برق 220 ولت را به 110 ولت تبدیل کند تا بتوانید از آن در مصارف مختلف استفاده کنید. در این مقاله میخواهیم مانند همیشه برای شما از مطالب مفید و آموزشی استفاده کنیم تا بتوانید با خواندن سری مقالات آموزشی سارا بهترین انتخاب را در بازار ایران داشته باشید.

ترانسفورماتور تبدیل ولتاژ چیست؟

همانطور که از نام این محصول پیداست، عمده فعالیت این ترانسفورماتور ها یا ترانس تبدیل ها، تبدیل ولتاژ 220 ولت به 110 ولت است. شما به راحتی میتوانید با در دست داشتن یکی از ترانس تبدیل های سارا این کار را به صورت اتوماتیک انجام دهید. مدل های مختلفی از این دسته محصول در گروه صنعتی سارا تولید شده است که میتوانیم به ترانسفورماتور 1000، ترانسفورماتور 500، ترانسفورماتور 1500، ترانسفورماتور 2000، ترانسفورماتور 350 اشاره کنیم.

 

استابلایزر چیست؟

 

وظیفه ترانسفورماتور 

به طور کلی ترانسفورماتور ها وظیفه تبدیل ولتاژ را دارند البته که برخی ترانس ها کارهای دیگه ای نیز انجام می دهند اما این محصول از گروه صنعتی سارا تبدیل ولتاژ 220 را به 110 انجام می دهد. گاهی وقت ها لازم است برای مصرف برق ولتاژ برق 110 را داشته باشیم که با این دستگاه میتوان این خواسته را برطرف کرد.

تفاوت ولتاژ 220 با 110 چیست؟

هر کشور برای خود قوانین خاصی دارد در برخی کشورهایی همچون آمریکا و کانادا و قسمت هایی از اروپا از برق با شدت جریان 110 ولت استفاده می کنند. در کشور عزیز و پهناور ما ایران برق مصرفی 220 ولت است که تمامی مصارف خانگی و صنعتی ایران نیز با برق 220 ولت راه اندازی شده است. 

دلایل استفاده از ترانسفورماتور ها 

با توجه به واردات برخی از محصولات از کشور هایی همچون ژاپن، کره، آمریکا و سایر کشور هایی که ولتاژ برق مصرفی آن ها 110 ولت است میبایست از ترانس های تبدیل استفاده کنیم تا برق 220 ولت ایران را به 110 تبدیل کنیم و از این دستگاه ها استفاده نمائیم. حتما تا حالا برای شما هم پیش آمده که گوشی تلفن همراه خود را از کشور هایی همچون آمریکا یا کانادا یا حتی کشور های مثل چین و ژاپن خریداری کرده اید و زمانی که در ایران از آن استفاده کردید، شارژ نشده است! عمده ترین دلیل این عدم شارژ همین تفاوت میان ولتاژ های برق است.

اجزای تشکیل دهنده ترانس تبدیل

ترانس های تبدیل تشکیل شده از یک دو زوج سیم تشکیل شده که به صورت پیچ اولیه و سیم پیچ ثانویه است. این سیم ها به صورت رشته ای بر روی یک هسته فلزی با آلیاژ های مخصوص هستند که میتواند به راحتی و بدون هیچ دردسری کار تبدیل ولتاژ را انجام دهد.

ویژگی های ترانس تبدیل 220 به 110

به طور دقیق نمیتوان ویژگی خاصی را برای یک ترانس در نظر گرفت زیرا اکثر ترانس تبدیل ها یک کار را انجام می دهند اما میتوان با توجه به ظرفیت ها، ظاهر و مشخصات فنی آن ها را چندین نوع تقسیم کرد. از ویژگی اصلح ترانس تبدیل 220 به 110 ولت میتوان به وزن سبک آن و قیمت مناسب اشاره کرد. در بازار ایران ترانس تبدیل های فراوانی وجود دارد اما باید بدانید کدام یک از آن ها دارای کیفیت قابل قبولی است.

چه وسایلی باید از ترانس تبدیل 220 به 110 استفاده کنند؟

بیشتر محصولات وارداتی از کشور هایی که ولتاژ برق آن ها 110 ولت است میبایست از ترانس های تبدیل استفاده کنند. در شرکت سارا ترانس تبدیل ها در وات های مختلف موجود می باشد که شما میتوانید با توجه به نیاز خودتان از آن ها استفاده کنید.

در وسایلی همچون ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، بخاری برقی، بخاری گازی، وسایل گرمایشی ساخت ژاپن میبایست از ترانس تبدیل ها استفاده کنند.

قیمت ترانس تبدیل یا ترانسفورماتور برق 

به دلیل تنوع بالای تولید ترانس های تبدیل که وظیفه تبدیل جریان برق را دارند شما میتوانید برای دریافت لیست قیمت به صفحه فروشگاه مراجعه نمایید و یا از طریق تماس تلفنی با پشتیبانی فروش گروه صنعتی سارا اطلاعات بیشتر دریافت نمایید. شماره تماس : 02188717890

دلایل محبوبیت ترانسفورماتور های گروه صنعتی سارا

تولیدات شرکت سارا همواره بر پایه کیفیت و قیمت مناسب می باشد و از همین جهت میتوانیم به صورت علنی یکی از دلایل محبوبیت ترانس تبدیل های سارا را کیفیت بالای آن بیان کنیم. به صورت کلی دلایل محبوبیت ترانسفورماتور های سارا عبارتند از : 

  1. کیفیت بالای اجزا و بدنه کار
  2. قیمت مناسب 
  3. گارانتی تعمیر محصول
  4. دردسترس بودن نمایندگی ها
  5. پاسخگو بودن سارا در صورت خرابی محصوب

ترانس تبدیل های بسیاری در بازار ایران وجود که ممکن است یک انتخاب اشتباه شما را به خسارت مالی دچار کند. اما در گروه صنعتی سارا نیازی به نگرانی نیست! تمامی محصولات قبل از عرضه به بازار تست کیفیت و عملکرد انجام میشود.

تفاوت ترانس با سایر مبدل های انرژی

ترانس یک مبدل انرژی الکترونیکی نیست اما میتواند در تبدیل انرژی کار بسیار مفیدی انجام دهد. به صورت کلی میتوان گفت ترانسفورماتور یا ترانس تبدیل تنها انرژی الکتریکی گرفته شده را به همان شکل به مصرف کننده تحویل می دهد.

گارانتی محصولات گروه صنعتی سارا

خوب است بدانید ترانس برق 220 به 110 ولت با توان های مختلف دارای سه سال گارانتی از گروه صنعتی سارا است که این حسن میتواند برای مشتریان عزیز مهم باشد. این محصول تنها انرژی را تبدیل می کند و با فرکانس و یا تغییر فرکانس کاری ندارد.

جمع بندی

در این مقاله سعی کردیم درباره ترانس تبدیل ها یا همان ترانسفورماتور ها صحبت کنیم. خوب است به فروشگاه گروه صنعتی سارا هم سر بزنید تا بتوانید ترانس مناسب خودتان را خریداری کنید.